Google Yıldızlı Arama Sonuçları

1
605

Yasr - Yet Another Stars Rating TürkçeGoogle Yıldızlı Arama Uygulaması

Google aramalarında görmüşsünüzdür, bazı arama sonuçları kullanıcıların yada site sahiplerinin değerlendirmelerini sarı yıldızlı renkler ile görüntüler. Eğer wordpress altyapısı ile hazırlamış olduğunuz bir web siteniz var ise size önerebileceğim bir uygulama var:

Yasr – Yet Another Stars Rating

Uygulama İngilizce olup tarafımdan %83 oranında Türkçe’ye çevrilmiştir. Aşağıda yer alan bağlantıdan indirebilirsiniz.

Yasr – Yet Another Stars Rating Türkçe Dil Dosyası

Yıldızlı Arama Sonuçları Google Ayarları

Uygulamayı wordpress sitenize yükledikten sonra basit olan ayarları yapmanız ve web sitenizde her yazıda görünmesini sağlamanız gerekiyor.

Görüntüleme işlemi bittikten sonra Google’ın web sitenize uğrayıp tarama yapması ve ön belleğe en az uygulamanın göründüğü bir sayfayı kayıt altına alması gereklidir.

Daha sonra Google’in web sitenizde ki bilgileri okuyabilmesi için ya temanız da gerekli alanlara özel snippet kodlarını eklemeniz gerekli yada daha basit olan Google site yönetici araçlarından Veri İşaretleyici uygulamasından yararlanarak el ile gerekli alanları işaretlemeniz gereklidir.

Google üzerinde nasıl ayarlama yapılacağına dair video veya ekran görüntüleri ile anlatımı yine bu web sitesinden paylaşacağım.

İpuçu : Eklentiyi yükledikten sonra admin olarak oylama yapabilir daha sonra oturum kapatarak tekrar bir oy vererek 2 oy beğeni ile yazınızın puanını başlatabilirsiniz. 🙂 

 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here