Sosyal Sorumluluk Projesi : engelliblog.com

0
263

Hayatım boyunca bir çok blog sitesi oluşturmuş yönetmiş biriyim. bir çok konu makaleye de imza atmışımdır. Bu zamana kadar Türkiye’de tanınmış blog yazarlardan biri olmam gerekirdi, ancak gelin görün ki çok çabuk sıkılan ve yarattığı siteleri makaleleri yok eden biri olduğumdan başarıya da ulaşmış değilim. İnternet de yükselmek sabır ve sürekliliği esas aldığından hep kaybetmişimdir.

Ancak bir engelli vatandaş olarak sürekli takip ettiğim ve içerisinde olduğum “engelli yaşamak” durumu ve Türkiye’de bu konuda bir blog sitesinin olmayışı bana bu konu hakkında bir blog sitesi açma fikri uyandırdı.

Engellilerin çoğu Türkiye koşullarında kendilerine tanınan hak, hukuk ve avantajlar hakkında pek bir bilgiye sahip olmayışı ve benim birilerine bir şeyleri öğretme hevesin ile birleşirse ortaya güzel bir şey çıkar diye düşündüm.

Bu sebeple www.engelliblog.com sitesini kurdum ve bu oluşama kendi için milletimize Sosyal Sorumluluk Projesi olarak adadım.

Umarım bu web sitesinden bir çok kişi istifade eder ve sorunlarına çözüm bulur. Bir aylık bir süre içerisinde analiz raporlarına baktığımda site durumunun gayet iyiye gittiği görünüyor.

Neden Engelsiz değilde Engelli blog diye merak etmiş olabilirsiniz. Bir engelli olarak Engelliye Özürlü değilde Engelli diyelim sözünün ne kadar içi boş ise Engelsiz Blog diyerek içi boş sonuç odaklı olarak kimseye fayda sağlamayacak güzel sözlerinde bir anlamı yoktur.

Gerçekçi olmak gereklidir. Eğer engellilik bu hayat için bir zorluksa bu zorluğu kelimeler ile atlatamazsınız.

Aşılması gereken kelimeler değil Hayattır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here